Súčasnosť

Závod Budiš
a Závod Fatra

Závod Budiš sa nachádza v obci Budiš neďaleko Turčianskych Teplíc. V závode sú dve výrobné linky na PET a sklo. Závod Fatra sa nachádza v meste Martin a má k dispozícii PET linku.

Výrobný program tvorí plnenie prírodných minerálnych vôd, liečivej minerálnej vody, pramenitej vody a ochutených nápojov.

Základom environmentálneho prístupu Slovenských prameňov a žriediel je ochrana vodného zdroja. To si vyžaduje najmä systémové zabezpečenie z hľadiska prípadného znehodnotenia zdroja, optimálneho využívania a z hľadiska udržiavania kvalitatívneho stavu zdroja, napr. jeho mineralizácie. V prípade zdroja minerálnej vody Fatra a liečivého zdroja Fatra extra to znamená predovšetkým zabezpečenie primeraného spôsobu čerpania a jeho ochranu tak, aby si udržal svoje liečivé účinky.

Slovenské pramene a žriedla plnia všetky prísne podmienky a spotrebiteľ si môže byť istý, že za svoje peniaze dostane kvalitu garantovanú medzinárodnými certifikátmi.

Na svete existuje len málo minerálnych vôd s podobným zložením ako má Fatra, Fatra extra a Budiš. Každá z týchto kvalitných slovenských minerálok je jedinečná, má svoju chuť a špecifické účinky. Budiš a Fatra sú určené na každodennú konzumáciu, Fatra extra podporuje zlepšenie mnohých chronických i akútnych ťažkostí.

Linka sklo Budiš:

Linka PET Budiš:

Certifikácie:

Akciová spoločnosť je držiteľom certifikácií od roku 1999

.gallery .img a .gallery .img a:hover .gallery img .gallery .pagenavigation .gallery .prevpage a, .gallery .prevpage em .gallery .nextpage a, .gallery .nextpage em .gallery .parentlink a .gallery .pagenavigation a:hover .gallery .prevpage em, .gallery .nextpage em .gallery .pagelinks .gallery .pagelinks a, .gallery .pagelinks em .gallery .pagelinks em .galleryclear /* LIGHTBOX */ #lightbox#lightbox img#lightbox a img #outerImageContainer#imageContainer #loading#hoverNav#imageContainer>#hoverNav#hoverNav a #prevLink, #nextLink#prevLink #nextLink #prevLink:hover, #prevLink:visited:hover #nextLink:hover, #nextLink:visited:hover #imageDataContainer #imageData#imageData #imageDetails #imageData #caption#imageData #numberDisplay #imageData #bottomNavClose #overlay

Závod Gemerka

Minerálna voda Gemerka, ktorá sa čerpá v prevádzke v Tornali, je osobitá svojím zložením, výdatnosťou, vysokou čistotou a stálosťou. Mimoriadnou výdatnosťou zdroja prevyšuje všetky minerálne vody v súčasnosti využívané na Slovensku. Vyviera v oblasti Slovenského Krasu, na Gemeri.

Plniaci závod minerálnej vody Gemerka spustili do prevádzky 18. 11. 2002 v Tornali. V závode s modernými plniacimi technológiami od renomovaných výrobcov, ktorý plne vyhovuje medzinárodným kritériám, nájde dnes pracovné uplatnenie 25 ľudí.

Závod Zlatá Studňa

Počas svojej existencie prešla spoločnosť niekoľkými etapami vývoja. Od drobnej podnikateľskej činnosti v priestoroch rodinného domu, až po novopostavené výrobné a expedičné haly. Dnes je súčasťou spoločnosti Slovenské pramene a žriedla, a.s. V prevádzkach Široké a Dobrá Voda sa plnia pramenité vody, ochutené nápoje, ľadové čaje, sirupy a iné nealkoholické nápoje.