Novinky

Už ste počuli o projekte Jem po slovensky?

Aug 21, 2013

V Bratislave odštartoval projekt, ktorý preveruje, čo to naozaj znamená jesť po slovensky. Túto záhadu sa pokúša vyriešiť mladý bloger Slavomír Artim. Už niekoľko dní je iba to, čo je naozaj slovenské.
Kategória: Produktové

V Bratislave odštartoval projekt, ktorý preveruje, čo to naozaj znamená jesť po slovensky. Túto záhadu sa pokúša vyriešiť mladý bloger Slavomír Artim. Už niekoľko dní je iba to, čo je naozaj slovenské. „Tridsať dní sa chcem živiť tým, čo ponúka Slovensko,“ hovorí Slavo Artim a dodáva: „na Slovensku sa dá už zohnať všeličo, až pomaly zabúdame na to naše, pravé slovenské. Akoby sme tak trochu zabúdali na svoju históriu. A to by som chcel zmeniť alebo sa nad tým aspoň zamyslieť.“ Hlavným partnerom projektu Jem po slovensky je minerálna voda Budiš, ktorá je zapojená aj do iných projektov na podporu slovenských výrobkov. „Tento je však naozaj výnimočný, veľmi nás zaujal a radi sme sa stali jeho partnerom práve so značkou Budiš. Práve Budiš je totiž naozaj slovenský – slovenská minerálna voda, slovenský obsah, slovenská pet fľaša i slovenský výrobca etikiet,“ povedal Senior Brand Manager Budiš Vladimír Krescanko.

Jesť a písať
Úlohou Slavomíra Artima je jesť a piť IBA slovenské výrobky. O svoje skúsenosti, zážitky a dojmy sa priebežne delí s celým Slovenskom prostredníctvom blogu jemposlovensky.blogspot.sk.

Projekt pochválil aj herec Lukáš Latinák: „Jesť slovenské potraviny môže byť nielen chutné, ale aj zdravé. Najmä vtedy, keď sa poctivo vyhýbajú všetkým umelým prísadám.“ A dodáva: „Je to zaujímavá výzva a ja budem držať palce.“

Malé krôčiky, veľký efekt
Marketing Director Budiš Eleonóra Mikolajčáková hovorí: „Podporiť takýto projekt bolo pre nás viac ako len zadosťučinením slovenským výrobkom, ku ktorým patrí aj Budiš. Podporiť takýto projekt pre nás znamenalo urobiť správnu vec a hlavne – prejsť od slov k činom.“

Už dnes môžete Slavove snaženie sledovať na jemposlovensky.blogspot.sk alebo na facebook fan page Jem po slovensky.

Predstavenie projektu na Fun rádiu